Eleganckie nagrobki tradycyjne i urnowe Warszawa


Idź do treści

informacje

Nagrobki

Informacje na temat
zapytania o cenę, projektowania i zakupu nagrobka.Bardzo często klienci dzwonią do nas lub piszą emaile prosząc o podanie orientacyjnej ceny nagrobka i wymieniają kilka numerów z naszej galerii.
Udzielenie odpowiedzi na tak zadane pytanie jest niemożliwe. Zdjęcie przedstawia jedynie wzór, który trzeba zaadoptować do konkretnego miejsca na cmentarzu. Jest co najmniej różnych 10 komponentów, które wpływają na cenę. Większość z tych parametrów ustala się indywidualnie, kombinacji jest dziesiątki, a co za tym idzie najróżniejsze są ceny.

Do zagadnienia projektowania i wyceny nagrobka podchodzimy bardzo poważnie, z pełnym zaangażowaniem, poświęcając swój czas, wiedzę i doświadczenie. Prosimy Państwa o informacje, które są nam niezbędne, aby odpowiedzieć na Państwa pytania.

Przypominamy:

każdy nagrobek jest inny, musi być dopasowany do indywidualnego miejsca na cmentarzu.
Cena pomnika zależy od wymiarów, rodzaju granitu, wzoru, wykończenia i dodatków.
Po ustaleniu powyższych parametrów możliwa jest dopiero wycena nagrobka.Od czego zacząć?

1. Pierwszą rzeczą jaką należy ustalić jest to maksymalny dopuszczalny wymiar nagrobka, jaki możecie Państwo postawić na wykupionym miejscu.

W Polsce jest ponad 11 000 cmentarzy, każdy ma własne regulacje odnośnie dopuszczalnych wymiarów. Często w obrębie jednego cmentarza, w zależności od sektora, występują bardzo różne wielkości pomników.
W przypadku cmentarzy komunalnych maksymalne wymiary nagrobków są bardzo rygorystycznie przestrzegane. Na cmentarzach parafialnych wielkość określana jest przez administrujących je księży, którzy podchodzą bardziej liberalnie do tej kwestii.

Pomimo tego, że zajmujemy się realizacją nagrobków od ponad 20 lat na terenie całej Polski, to bezwzględnie za każdym razem sprawdzamy wymiar konkretnego grobu.

Jak sprawdzić wymiar?
- na rachunku za wykupione miejsce
- w zarządzie cmentarza
- u księdza
Możecie Państwo zrobić to sami, często Klienci zdają się na nas. Wówczas prosimy o adres cmentarza, nr kwatery lub dane osoby zmarłej wraz z datą śmierci.

2. Czy jest to grób ziemny, czy piwnica?
Piwnice, inaczej pieczary, to grób wymurowany w głąb, w ziemnym natomiast trumna złożona jest prosto do ziemi.

3. W przypadku piwnic ustalamy dokładne wymiary, gdyż pomnik musi idealnie pasować do wymurowanej ramy, na której spocznie cały ciążar nagrobka (często powyżej tony). Często Klienci podają nam wymiary korzystając z poniższego rysunku, jeśli nie mają takiej możliwości, nasi specjaliści dokonują pomiaru.
W początkowej fazie projektów i kosztorysów pomiary nie muszą być precyzyjne. Dopiero w momencie, gdy Państwo zdecydują się na zakup nagrobka nasza firma weryfikuje te pomiary.
4. Znając podstawowe dane techniczne, ustalamy z Państwem stylistykę korzystając z naszych przykładowych realizacji lub gotowych egzemplarzy nagrobków w promocyjnych cenach, dobieramy kolor granitu i dodatki do pomnika.
Prosimy także o podanie danych osób zmarłych do rozplanowania napisów na tablicy oraz ustalenie na ile docelowo osób przeznaczony ma być pomnik. Chodzi o dobranie wielkości tablic do ilości napisów.

5. Dopiero na podstawie tych ustaleń dokonujemy kosztorysu.
Możemy także przygotowac przestrzenny projekt. Bierzemy pod uwagę wszelkie Państwa sugestie. Ze swojej strony doradzamy, informujemy, dzielimy się swoją wiedzą i ponad 20-letnim doświadczeniem. Wspólnie tworzymy nowy wzór, który w postaci projektu 3D możecie Państwo oglądać i modyfikować zanim zdecydujecie się na ostateczną wersję.

Przy wyborze granitów polecamy Państwu nagrobki z granitów sprawdzonych, trwałych, bardzo dobrych jakościowo. Wśród nich najdroższy jest czarny granit, nieco tańsze, ale równie trwałe są granity kolorowe, najtańsze są kolory jasne szare. One też w zestawieniu z ciemnym granitem np. Impalą są najchętniej wybierane jako klasyczne zestawienie, które jest atrakcyjne cenowo.

Wszelkie dodatki do nagrobków takie jak zdjęcia, wazony, lampiony, krzyże, figury, ustalane są indywidualnie. Katalogi liczące kilkaset stron zawierają najróżniejsze wzory, wielkości, a co za tym idzie różne ceny. Po wybraniu wzoru nagrobka, wspólnie z Państwem dobieramy dodatki tak, aby całość stanowiła harmonijną kompozycję.

Wszelkie ustalenia i kosztorysy wykonujemy bezpłatnie.
Projekty są odpłatne, jednak przy zamówieniu u nas nagrobka, koszt ten jest Państwu odejmowany od ceny usługi.

Strona główna | PROMOCJA | Nagrobki | Tablice | Kontakt | potwierdzenie | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego